Certyfikat zakażenia

certyfikat 2018
CERTYFIKAT_AKREDYTACJA_14

W roku 1995 oddział neonatologiczny uzyskał tytuł Szpital Przyjazny Dziecku. Aby uzyskać ten tytuł oddziały muszą spełniać wymogi zawarte w 10 krokach przynajmniej w 80%. Komisja ds. Ocen i Reocen KUKP dokonała w 2009 roku drugiej oceny w oddziale położniczo- noworodkowym czy nadal realizowane są standardy WHO/ UNICEFF zawarte w „10 kroków do udanego karmienia piersią". Szpital nadal utrzymał tytuł " Szpitala Przyjaznego Dziecku". W dniach 15.02 - 01.03.2015r. przeprowadzono, jak co roku monitoring sprawdzający standardy wymagane w „Szpitalu Przyjaznym Dziecku". Reocena potwierdziła, że Szpital spełnia nadal wszystkie wymagania. Liczba matek karmiących wyłącznie piersią wynosi w naszym oddziale 92,5 %, jest to bardzo dobry wynik. Z zagadnieniami postępowania wspierającymi karmienie piersią zaznajomiony jest cały personel. Zasady postępowania wiszą na każdej sali matek i w salach patologii ciąży. Szkolenia personelu odbywają się na bieżąco. Personel pomaga matkom w rozpoczęciu karmienia piersią w ciągu 2 godziny po urodzeniu dziecka. Wszystkie matki otrzymują ustną i pisemną informację jak utrzymać laktację. Wszystkie matki przebywają na sali razem z dziećmi.

szpital bez bólu

W dniu 5 kwietnia 2017 roku, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, ponownie uzyskał certyfikat „Szpital bez bólu” przyznany przez Polskie Towarzystwo Badania bólu wraz z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Chirurgów Polskich i Polskim Towarzystwem Ortopedycznym
i Traumatologicznym.

Do Dyrekcji ZZOZ w Cieszynie wpłynęło podziękowanie za przyłączenie się szpitala do zbiórki podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, że pracownicy szpitala zebrali łączenie 3 001, 69.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top