Aktualności

Szpital Śląski w Cieszynie w kwietniu tego roku uruchomił Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży, która została umiejscowiona w odnowionych pomieszczeniach budynku D. Lokalizacja okazała się niezwykle trafna, bowiem zapewnia dzieciom komfort i potrzebną podczas wizyt intymność, z dala od pozostałych poradni i większości oddziałów szpitalnych. Decyzja ta wiązała się jednak z koniecznością przeniesienia Oddziału Dermatologicznego do budynku B (pawilonu łóżkowego). Docelowo Oddział został zlokalizowany na 5 piętrze, na którym przeprowadzono niezbędne prace remontowo-modernizacyjne.

Dermatologia 2a


Projekt modernizacji zakładał dostosowanie Oddziału do nowych standardów. Oddział wyposażono w 20 nowoczesnych łóżek. Obecnie produkowane łóżka szpitalne są znacznie bardziej komfortowe, przez co są szersze, dlatego w salach chorych zlikwidowano ościeżnice drzwi, postawiono dodatkowe ścianki i zastosowano system drzwi przesuwnych, który umożliwi przemieszczanie pacjentów na łóżkach bez konieczności stosowania dodatkowych łóżek transportowych. Jeżeli zastosowanie systemu drzwi przesuwnych się sprawdzi, to zostanie on systematycznie wdrażany na innych oddziałach zlokalizowanych w pawilonie Łóżkowym. Pozostałe drzwi zostały odmalowane, zamontowano nowe klamki oraz szyldy. Renowację przeszły również gabinety, łazienki i toalety. Odnowiono ściany, zastosowano nowoczesne oświetlenie w technologii LED, częściowo wymieniono posadzki.
Nowoczesny wygląd zyskał również korytarz Oddziału. Na całej długości zamontowano sufit podwieszany z kasetonowym oświetleniem ledowym, zapewniającym dużo światła i oszczędność energii. Ściany zostały odmalowane, założono ochraniające odbojnice. Wzdłuż korytarza zamontowano estetyczne odbojoporęcze, dla łatwiejszego poruszania się po Oddziale osobom z ograniczoną sprawnością. Wszystkie wymienione prace zostały wykonane przez pracowników technicznych naszego szpitala.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wykonanych prac.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top