Aktualności

W dniu 17 grudnia 2021r. Odszedł dr Krystian Czajkowski (1951-2021), wieloletni Ordynator Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, specjalista chorób oczu II stopnia.
Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczął w Szpitalu Kolejowym w Katowicach, a następnie w Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie był związany przez 27 lat. W dniu 1 kwietnia 1984 r. objął stanowisko Ordynatora Oddziału Okulistycznego.

K. Czajkowski x

Po objęciu ordynatury postawił na rozwój oddziału. Zaczął wprowadzać nowoczesne techniki operacyjne, zaś oddział sukcesywnie wyposażał w aparaturę i sprzęt do mikrochirurgii oka. Wprowadził leczenie zaćmy poprzez wszczep sztucznej soczewki. Specjalizował się głównie w chirurgii aparatu ochronnego i gałki ocznej ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii przedniego odcinka gałki.
Prywatnie był osobą szanowaną, prezentował wysoki poziom etyki zawodowej. Był ceniony zarówno przez współpracowników jak i pacjentów. Potrafił i chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem ze swoimi asystentami. Pod Jego kierunkiem z wynikiem bardzo dobrym 9 lekarzy uzyskało tytuł specjalisty I stopnia oraz 5 lekarzy specjalizację II stopnia.
Przez cały okres ordynatury mocno angażował się w sprawy oddziału. Przejawiał duża troskę o pacjentów, permanentnie poszukiwał nowych rozwiązań. Był niewątpliwie bardzo oddany swojej pracy.
W trakcie pracy zawodowej aktywnie uczestniczył i żywo interesował się sprawami środowiska zawodowego. Pracował w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Bielsku – Białej, a także był Członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W dniu 31 października 2011 r.odszedł na zasłużoną emeryturę, jednakże nadal pozostał aktywny zawodowo.
Panie Doktorze, bardzo dziękujemy.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 28.12.2021 r. o godz. 13.30 z Kościoła Jezusowego w Cieszynie na Cmentarz Ewangelicki.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top