ZZOZ w Cieszynie aktywnie działa w obszarze transplantologii, co zostało podkreślone podczas spotkania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji. Szpital otrzymał podziękowania z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, które odebrane zostały przez dr n. med. Agnieszkę Misiewską-Kaczur.
Jednocześnie przypominamy, że Szpital Śląski w Cieszynie od kilku lat realizuje projekty z dofinansowaniem z Narodowego Programu Transplantacyjnego. Tylko w zeszłym roku pozyskał 600 000 zł na realizację zadania „Zakup sprzętu i aparatury” dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – jednego z oddziałów o najwyższej aktywności donacyjnej w 2024 roku.
W ramach projektu zakupiono m.in. zestawy do profilaktyki zakrzepicy, rozbudowano system ECMO, doposażono oddział w nowoczesny sprzęt monitorujący oraz urządzenia zwiększające bezpieczeństwo pacjentów. Inwestycja ta wzmacnia zaplecze medyczne Szpitala i bezpośrednio wpływa na jakość opieki w stanach zagrożenia życia.
Transplantologia to realne działania. Jesteśmy aktywni w tym obszarze – wszystko po to, by ratować życie i zwiększać bezpieczeństwo Pacjentów.

