W Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów udziału w projekcie wdrażania Standardów przestrzegania praw pacjenta w opiece psychiatrycznej" - inicjatywy prowadzonej przez Rzecznika Praw Pacjenta. W imieniu naszego szpitala certyfikat odebrały Danuta Zwierz - Pełnomocnik Dyrektora ds. Praw Pacjenta oraz lek. specjalista psychiatrii Monika Pańszczyk.
To program, który potwierdza realne wdrożenie procedur zwiększających jakość leczenia, bezpieczeństwo oraz poszanowanie godności Pacjentów. Obejmuje on szkolenia dla personelu oraz implementację konkretnych standardów i dobrych praktyk w codziennej pracy oddziałów psychiatrycznych.
Certyfikacja to nie tylko formalność. To potwierdzenie, że prawa Pacjenta są rzeczywiście uwzględniane na każdym etapie leczenia - od przyjęcia, przez terapię, aż po dalszą opiekę.
![]()

